piątek, 9 czerwca, 2023

Mam na imię Jolka.

 

Jestem wielbicielką dobrego jedzenia, dlatego przywiązuję dużą uwagę do tego co jem, jak i nieustannie poszukuję nowych doznań kulinarnych.

 

Jedzenie potrafi wzbudzić we mnie wiele emocji… Miewam momenty, kiedy to nawet potrafię wzruszyć się „nad talerzem” … 😊

 

Uwielbiam być zaskakiwana nieoczywistym połączeniem składników… strukturą… prezentacją…

 

Mieszkam pod Poznaniem, dlatego większość odwiedzonych przeze mnie miejscówek to poznańskie i okoliczne restauracje.

 

Co jakiś czas wybieram się na tzw. „food trip” w Polskę, zaglądać do tych najlepszych, znanych, ale i też całkiem dla mnie nowych miejsc.

 

Przy okazji wyjazdów „w świat” staram się przywieźć ze sobą jak najwięcej wspomnień – smaków, które towarzyszyły moim podróżom.

 

Miałam przyjemność być w jury degustacyjnym konkursów organizowanych dla restauracji przez Poznański Klub Biesiadników, Ogólnopolski Cech Rzeźników, Wędliniarzy i Kucharzy oraz Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.

 

 

Od paru lat prowadzę profil na Instagramie, który z czasem stał się tylko i wyłącznie poświęcony temu gdzie jem, co jem, i jak mi to smakuje. Od stycznia 2018 r. można mnie także znaleźć na Facebooku, a po roku postanowiłam założyć tego oto bloga.

 

Znajdziecie więc tutaj recenzje restauracji, które są odzwierciedleniem moich emocji, podejścia do jedzenia, tego co mam na talerzu, czy też szacunku do kucharzy – ile pracy muszą włożyć w to, bym mogła zaspokoić swoje zmysły, ale i także relacje z kolacji degustacyjnych, wydarzeń oraz podróży kulinarnych.

 

Będzie mi baaardzo miło jeśli Zostaniesz tutaj ze mną na dłużej, przeczytasz moje posty, a nawet i skomentujesz od czasu do czasu 🙂

To jak? Poodkrywamy nowe miejsca i smaki?